گزارش برگزاری نمایشگاه مترکس ۱۴۰۲ MATREX

نمایشگاه مترکس

 نمایشگاه بین المللی و تخصصی مواد اولیه، ماشین‌آلات، تکنولوژی، چرم و صنایع وابسته صنعت کفش ایران-قم “مترکس(MATREX)  امسال برای اولین بار در  شهر قم برگزار می شود. 

شکل گیری نمایشگاه مترکس، حاصل تجمیع نظرات صاحب نظران این حوزه بود که میبایست تغییری در برگزاری نمایشگاه قم‌شوز ایجاد می کردند. 

 نمایشگاه قم‌شوز (QOM SHOES) طی سال های گذشته، میزبان خیل عظیمی از مشارکت‌کنندگان، صنعتگران و بازدیدکنندگان داخلی و خارجی در حوزه صنایع کفش بوده است. امسال نیز در قالب دو نمایشگاه مجزا و با عنوان‌های مترکس و قم‌شوز برگزار می‌شود تا ضمن تخصصی‌تر شدن، رضایت بیشتر شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان را بدست آورد.

نمایشگاه مترکس با موضوع صنایع وابسته صنعت کفش ایران-قم از تاریخ ۳۰ مهر لغایت ۳ آبان ۱۴۰۲ به مدت ۴ روز در محل نمایشگاه‌های بین‌الللی  شهر قم از ساعت ۱۵ الی ۲۱ برگزار خواهد شد.

MATREX
پوستر نمایشگاه مترکس

دبیر اجرایی این نمایشگاه، با اعلام دعوت از تولیدکنندگان ۱۷ کشور از جمله ایتالیا، چین و ترکیه، از صادرات محور بودن این نمایشگاه خبر داد که فرصت بسیار خوبی را در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌دهد.

شرکت کمیسان، بزرگترین تولید کننده پلی اورتان کفشی در ایران، هرساله افتخار حضور در نمایشگاه های حوزه صنعت کفش همچون نمایشگاه امپکس و نمایشگاه کفش قم‌شوز را دارد. 

امسال نیز کمیسان، با افتخار میزبان شما در  نمایشگاه مترکس ۱۴۰۲ خواهد بود. شما بازدید کنندگان محترم می توانید از غرفه ما در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی قم بازدید نمایید.

در زیر گزارشی از نمایشگاه مترکس قم و غرفه کمیسان آورده شده

گزارش حضور در نمایشگاه مترکس ۱۴۰۲

 شرکت کمیسان، بزرگترین تولیدکننده پلی‌اورتان‌ کفشی در ایران، امسال در اولین دوره نمایشگاه بین‌المللی مواد اولیه، ماشین‌آلات، تکنولوژی، چرم و صنایع وابسته صنعت کفش ایران_قم (MATREX) از تاریخ ۳۰ آبان‌ماه الی ۳ آذرماه سال ۱۴۰۲ برگزار گردید، حضور داشت.

 نمایشگاه مترکس، به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای نمایشگاهی در حوزه مواد اولیه، ماشین‌آلات، تکنولوژی، چرم و صنایع وابسته صنعت کفش شناخته می‌شود.

غرفه-کمیسان-در-مترکس

نمایشگاه مترکس  در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی قم، فرصت مناسبی را برای به اشتراک گذاشتن آخرین دستاوردها و تعاملات تجاری فراهم کرد.

این نمایشگاه که اولین دوره‌ی آن امسال برگزارشد، حاصل تجمیع نظرات صاحب نظران این حوزه بود که میبایست تغیری در چیستی نمایشگاه قم‌شوز ایجاد شود. نمایشگاه قمشوز که طی ادوار  برگزار شده توانسته بود خیل عظیمی از مشارکت‌کنندگان، صنعتگران و بازدیدکنندگان داخلی و خارجی را به خود جذب کند. امسال در قالب دو نمایشگاه مجزا از هم و با عنوان‌های مترکس و قم‌شوز برگزار می‌شود تا بتواند ضمن تخصصی‌تر شدن، رضایت بیشتر شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان را بدست آورد .

این نمایشگاه با مشارکت بیش از ۲۰۷ شرکت داخلی و خارجی و با حضور فعالان این صنایع از کشورهای ایتالیا، آلمان، چین، ترکیه، پاکستان، تایلند، تایوان و کره شمالی برگزار شد.

اولین نمایشگاه مترکس که با هدف هم افزایی، بومی سازی، توسعه مشاغل خانگی و بروزرسانی زنجیره تامین صنعت کفش با نگاه ویژه به آخرین دستاوردها و تکنولوژی ها و با حضور برترین صنعتگران و شرکت های دانش بنیان داخلی و خارجی دایر شد.

این نمایشگاه مفتخر به میزبانی از حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمدمهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صمت، آقای جهرمی مدیر بورس کالا، ابراهیم معتمدی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم، عباس ذاکریان فرماندار قم، جمعی از مدیران ارشد این استان و تولیدکنندگان و صنعت‌گران برتر صنعت کفش ایران  بود.

افتتاحیه نمایشگاه مترکس

افتتاحیه نخستین نمایشگاه تخصصی «مواد اولیه، ماشین‌آلات، تکنولوژی، چرم و صنایع وابسته صنعت کفش ایران_قم» روز سه شنبه ۳۰ آبان‌ماه با حضور جمعی از مسئولان ملی و استانی در محل نمایشگاه بین‌المللی استان قم واقع در کیلومتر دو اتوبان قم تهران برگزار شد.

جواد شعبان‌زاده رئیس انجمن صنایع کفش ماشینی استان قم، با اشاره به اهمیت برپایی این نمایشگاه اظهار کرد: نمایشگاه مترکس در راستای توجه به زنجیره تامین و عرضه صنعت کفش با نگاه ویژه به صنایع وابسته برپا شده و بنا دارد که موتور محرک برون‌رفت از خام فروشی باشد.

وی با تاکید بر اینکه کفش قم امروز در سطح فراملی حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد، گفت: تلاش ما در این نمایشگاه برقراری ارتباط میان صنعت‌گران با هدف ارتقای بهره‌وری، کاهش واردات و استفاده بیشتر از ماشین‌آلات بروز هستیم.

در نخستین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی مواد اولیه ماشین آلات تکنولوژی چرم و صنایع وابسته صنعت کفش ایران ۲۰۷ شرکت داخلی و خارجی آخرین دستاورد‌های خود را در زمینه‌های صنعت کفش ارائه کردند.

این حضور برای کمیسان فرصت مناسبی را برای معرفی آخرین دستاوردها و نوآوری‌های این شرکت، معرفی محصولات و تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر در این حوزه و تعامل با متخصصان، صنعت‌گران و علاقه‌مندان و همچنین ارتقاء تعاملات تجاری فراهم کرد.

شرکت کمیسان همواره خود را متعهد به بهبود مستمر و ارتقاء کیفیت محصولات خود، با توجه به نیازهای مشتریان خود می‌داند. ما قدردان حمایت‌های همیشگی شما هستیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *